Injecció de corrent primària

Injecció de corrent primària
Detalls:
Introducció El generador d'alta corrent d'equips d'injecció de corrent primari és utilitzat principalment per l'empresa per a la configuració i calibratge de diversos equips elèctrics com disjuntors, fusibles, interruptors, etc. A causa del seu disseny raonable, funcionament convenient i gran potència de sortida,...
Enviar la consulta
Descripció
Enviar la consulta

Dual Canopy Mechanic Electrical Engineering Co., Ltd. és un dels principals fabricants i proveïdors d'injecció de corrent primària a la Xina. Si us plau, no dubteu a vendre a l'engròs productes amb descompte aquí i obtenir un pressupost de la nostra fàbrica. Les comandes personalitzades són benvingudes.

 

Per què existeix aquest equip d'injecció de corrent primària?

 

XD901S-1

A Set de prova d'injecció de corrent primàriaés l'únic mètode que verifica eltota la cadena de protecció-des del bobinatge del transformador de corrent primari a través de la lògica del relé, el cablejat, el circuit d'activació i, finalment, els contactes de l'interruptor-en condicions de càrrega reals. A diferència de la injecció secundària, que només prova l'electrònica del relé, la injecció primària simula corrents de falla reals (entre centenars i milers d'amperes) de manera que els compradors a l'engròs, els serveis públics i els equips de posada en marxa poden confirmar que cada component respon correctament quan importa.

La nostra filosofia de disseny és senzilla:una alta precisió no ha de significar poca portabilitat.Cada unitat està dissenyada amb un regulador de tensió acoblat automàticament-, un amperímetre digital de -RMS real i protecció contra sobrecàrregues tèrmiques perquè els tècnics de camp puguin realitzar proves contínues de manera segura sense comprometre la integritat de la mesura.

 

Què inclouen les dades de referència de contractació?

Entrada AC 50 Hz, 220 V.

Sortida monofàsica -0-100A (200A, 500A, 1000A, 2000A, 3000A, 4000A, 5000A) corrent alterna; el corrent es pot ajustar de manera suau i contínua, amb una precisió superior a 0,1 nivell;

El corrent de sortida és una ona sinusoïdal estàndard amb petites rebaves, que és millor que l'estàndard d'índex de requisits del sistema d'alimentació, i el factor d'ondulació és inferior al 0,3%.

Mode de corrent de sortida: el valor efectiu real és ajustable contínuament;

Forma d'ona de sortida: ona sinusoïdal estàndard;

Tensió d'obertura de sortida: 5V.

Precisió actual: cada corrent es pot ajustar de manera suau i contínua, amb una precisió superior a 0,5 nivell. La pantalla del mesurador de corrent i tensió és un veritable valor efectiu, amb alta precisió i alta estabilitat; estabilitat actual: 0,1%; distorsió de la forma d'ona actual: THD 1%;

Configuració de protecció: sobreintensitat, sobretensió; es pot mesurar el temps d'acció actual del component mesurat i el temps d'acció de bloqueig es pot registrar de forma sincrònica.

Els contactes normalment oberts i normalment tancats es distingeixen automàticament.

Interval de mesura del temps: 0,0001S---9999,9999S,

Precisió: 0,0001S

Potència: 3000VA (5000VA, 18KVA)

XD902

Per què són importants aquestes característiques?

 

Fem servir atransformador de corrent toroidalamb coure enrotllat de precisió-en lloc d'una simple derivació perquè els TC toroidals proporcionen una resposta lineal de fins a 3.000 A amb un canvi de fase mínim-crític quan es verifica el temps del relé. El temporitzador digital captura els temps de desplaçament en menys de 20 ms perquè les corbes d'interrupció (segons les dades del fabricant de Schneider, ABB i Siemens) requereixen una resolució de nivell de mil·lisegons-per detectar la deriva de calibratge. Els circuits de sobrecàrrega tèrmica estan calibrats segons IEC 61010-1 perquè el funcionament continu d'alta corrent genera calor I²R important; sense disparament automàtic, la degradació de l'aïllament s'accelera fins a un 40% en 500 hores.

 

On els compradors majoristes ho despleguen?

 

Posada en marxa i manteniment de la subestació

S'utilitza per provar la polaritat del TC, verificar la configuració d'activació del relé i confirmar la resistència de contacte del interruptor sota càrrega. Imprescindible abans de posar en funcionament noves instal·lacions d'11 kV / 33 kV / 66 kV. Els compradors majoristes a l'Orient Mitjà i al sud-est asiàtic solen demanar unitats portàtils de 500A a 2000A amb cicles de treball de 5-minuts per als contractes de manteniment in situ.

 

Acceptació de fàbrica d'interruptors (FAT)

Els fabricants d'OEM i els grans contractistes elèctrics utilitzen conjunts d'alta-capacitat (fins a 7.000 A) per dur a terme proves de funcionament-tèrmic i de viatge-instantània amb les corbes del fabricant. Les nostres unitats de càrrega de 20 kVA compleixen el requisit de corrent nominal de 10 × especificat per ABB i Schneider per a la verificació de-termica magnètica.

 

Relació del transformador de corrent i verificació de polaritat

Injecteu un corrent primari conegut i compareu la sortida secundària. Es requereix una lectura de ±0,5% de precisió per detectar errors de relació tan petits com el 0,5%, que és el llindar on comença la des-coordinació del relé de protecció.

 

Ferrocarrils i sistemes d'emmagatzematge d'energia

Els operadors ferroviaris utilitzen conjunts portàtils per a proves de 25 Hz / 60 Hz d'interruptors de tracció. Els integradors d'emmagatzematge d'energia (BESS) requereixen una capacitat precisa d'injecció de CC per a la validació del relé de protecció de la bateria. Els nostres sistemes admeten l'ajust de freqüència de 15 Hz a 400 Hz.

 

Què implica una "Descripció professional per a compradors tècnics"?

 

1. Alta-capacitat de sortida: 0 – 3.000 A (fins a 20 kVA)

Per què existeix:Les corbes d'activació de l'interruptor requereixen proves a 1,5 × a 10 × corrent nominal. Un interruptor de 2.000 A necessita 20.000 A per a la verificació instantània; les nostres unitats de càrrega modulars escalen des de 200 A / 1 kVA fins a 3.000 A / 20 kVA perquè els compradors majoristes puguin emmagatzemar una plataforma amb mòduls intercanviables.

Punt de dades:Segons IEC 60255-151, la precisió del relé de protecció s'ha de verificar al 120% del corrent nominal. El nostre conjunt manté una precisió de ±0,5% a escala real amb una sobrecàrrega del 120% durant un màxim de 5 minuts.

 

2. Mesurament digital-RMS veritable (±0,5% a ±1%)

Per què existeix:Els corrents de falla no-sinusoïdals (causats per harmònics de càrregues VFD) distorsionen els-mesuradors de resposta mitjana. True-RMS garanteix que el relé vegi el mateix valor RMS que registra el mesurador. La nostra pantalla LED/LCD de 4½ -dígits s'actualitza a 10 Hz per a una observació-en temps real.

Punt de dades:Els informes de calibratge independents segons ISO/IEC 17025 mostren una desviació inferior al ±0,3% a 1.000 A, 50 Hz, 25 graus d'ambient.

 

3. -Regulador de voltatge acoblat automàtic + control de-sintonització fina

Per què existeix:Els reòstats manuals introdueixen una deriva de resistència de contacte. El regulador d'acoblament automàtic-utilitza un canviador de preses motoritzat amb contactes de coure de plata-per a 10.000 cicles, reduint la ondulació de tensió a<1% and ensuring stable current injection even during long-duration thermal tests.

 

Quins són els factors clau que tenen en compte els compradors a l'hora de comprar un provador d'injecció de corrent primària?

 

MOQ i estructura de preus

MOQ estàndard és1 unitatper a ordres de prova; els descomptes per volum s'apliquen a 5, 10 i 50 unitats. Els nostres preus directes de fàbrica-eliminen les capes de-marges mitjans.

Certificació i compliment

Cada unitat s'envia amb unInforme d'auditoria de fàbrica ISO 9001, a Declaració de conformitat CE, i acertificat de calibratgetraçable als estàndards de metrologia nacionals. En la verificació del disseny fem referència a IEC 61010-1 (seguretat) i IEC 60255-151 (prova de relés). Els compradors que demanen proves de testimonis de tercers poden sol·licitar informes als laboratoris acreditats abans de l'enviament.

Personalització i OEM / ODM

Les comandes a l'engròs d'unitats 10+ poden sol·licitar una marca personalitzada, interfícies LCD multilingües (anglès, àrab, espanyol, rus), entrades de tensió modificades (110 V, 220 V, 380 V) i colors de carcassa d'etiquetes-privades. La personalització del microprogramari-incloent seqüències de prova personalitzades i formats-de registre de dades-està disponible per a comandes de 20+ unitats. Temps de lliurament típic de personalització: 15-25 dies laborables.

 

Com cooperar amb nosaltres?

La nostra adreça

Baoding Cloud Center, Hebei, Xina

Número de telèfon/whatsapp

+8613603329412

-Correu electrònic

dylan@dualcanopy.com

logo12

 

 

PMF

 

P1: Quina diferència hi ha entre la injecció de corrent primària i la injecció de corrent secundària, i per què un comprador majorista necessita totes dues?

A:La injecció primària aplica un alt corrent directament a través del circuit primari (TC primari, interruptor, cablejat, relé), verificant tota la cadena de protecció, inclosa la polaritat del cablejat i la resistència de contacte de l'interruptor. La injecció secundària aplica un senyal de baix-nivell directament a l'electrònica del relé, saltant el TC i l'interruptor.

 

P2: Com puc seleccionar la capacitat de sortida correcta (kVA) per al meu inventari o projecte a l'engròs?

A:Relaciona la sortida actual del conjunt de prova amb l'interruptor-més alt del teu mercat objectiu i, a continuació, multiplica per 10 per fer proves de viatge instantànies. Exemple: per als interruptors de 400 A, necessiteu una capacitat de 4.000 A-seleccioneu el nostre model de 3.000 A / 20 kVA o un sistema modular de 2.000 A amb capacitat de sobrecàrrega. Si el vostre mercat se centra en proves de MCB de baixa tensió (-Menys o igual a 100 A), una unitat portàtil de 500 A/3 kVA és suficient. Oferim un full de treball-de selecció de capacitat durant la consulta pre-de venda.

 

P3: Quin interval de calibratge es recomana?

A:Recomanem el calibratge anual per a unitats d'ús freqüent al camp (més de 100 cicles de prova al mes) i el calibratge biennal per a instruments de laboratori d'ús ocasional-. El procediment de calibratge requereix un estàndard de referència amb una precisió de ±0,2%, un subministrament estable de 230 V i un entorn controlat de 25 graus. La majoria dels laboratoris de calibratge elèctric acreditats poden fer-ho mitjançant el nostre document de procediments proporcionat.

 

 

Etiquetes populars: injecció de corrent primària, fabricants d'injecció de corrent primària de la Xina, proveïdors, fàbrica

Enviar la consulta